| اطلاع رسانی > اخبار >
.: اخبار

همایش ملی حماسه اقتصادی تولید ملی مدیریت تحریمها

تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در چند سال اخیر بر مسائل اقتصادی، علی الخصـوص موضوع « تولید ملی» ، با توجه به وجود تحریم های همه جانبه علیه ایران، دلیل بر اهمیت بیش از پیش موضوع در رفع مشکلات کشور دارد.

هر چند در زمینه حمایت از تولید ملی، کارها و فعالیت های سازنده ای در حال انجام می باشد، اما نظر به اهمیت موضوع و لزوم حمایت همه جانبه همه نهاد ها، سازمانها، دانشگاهها ،دستگاههای اجرایی و آحاد مردم از سرمایه ایرانی و ارتقای فضای امید و پویایی و شکوفایی اقتصاد و استفاده از دیدگاه‌ها و آرای متخصصان و صاحب‌نظران و اساتید و مسئولان، همایش ملی « حماسه اقتصادی، تولید ملی، مدیریت تحریم ها» با برپایی نمایشگاه بزرگ نوآوری و اختراعات و به منظور کمک به تجاری سازی محصولات و در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه، در جهت نیل به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله و برای صیانت از تولید ملی شکل گرفته است.

تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در چند سال اخیر بر مسائل اقتصادی، علی الخصـوص موضوع « تولید ملی» ، با توجه به وجود تحریم های همه جانبه علیه ایران، دلیل بر اهمیت بیش از پیش موضوع در رفع مشکلات کشور دارد.

هر چند در زمینه حمایت از تولید ملی، کارها و فعالیت های سازنده ای در حال انجام می باشد، اما نظر به اهمیت موضوع  و لزوم حمایت همه جانبه همه نهاد ها، سازمانها،  دانشگاهها ،دستگاههای اجرایی و آحاد مردم از سرمایه ایرانی و ارتقای فضای امید و پویایی و شکوفایی اقتصاد و استفاده از دیدگاه‌ها و آرای متخصصان و صاحب‌نظران و اساتید و مسئولان،  همایش ملی « حماسه اقتصادی، تولید ملی، مدیریت تحریم ها» با برپایی نمایشگاه بزرگ نوآوری و اختراعات و به منظور کمک به  تجاری سازی محصولات و در راستای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه،  در جهت نیل به اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله و برای صیانت از تولید ملی شکل گرفته است.

 امید است که با برگزاری موفق این همایش ملی علاوه بر افزایش تعاملات میان نوآوران ، صنعت گران ، سرمایه گزاران و مراکز علمی ، راهکارهای راهبردی رفع نیازها و حل مشکلات و چالش‌های بخش های تولیدی و ارتقای تولید ملی، حل مشکل تورم  ، با هدف گسترش و تثبیت اشتغالزایی فراهم گردد.

برگزاري همايشها و سمينارهاي ملی و بین‌المللی، تلاشي در راستاي اغناء روحيه جستجوگري و كاوشگري جامعه براي كسب معلومات و اطلاع از يافته‌هاي جديد علمی و ... است. علاوه بر این، برگزاری همایشها به تجمیع تجربیات، برقراری ارتباط مستقیم و رو در روی پژوهشگران و محققین و علم آموزان و ایجاد زمینه‌ای برای فعالیتهای جمعی کمک شایانی می نماید.

يكي از اولویت‌های مهم جهاد دانشــگاهی-که به عنوان پلی میان صنعت و دانشگاه توسط سیاست گذاران کلان کشور در حال ایفای نقش کلیدی می باشد- کمک به ارتباط میان دانشگاهیان ، نخبگان و نوآوران با سرمایه گذاران، کارآفرینان تأثیرگذار در رشد و توسعه اقتصادی کشور و فعالان عرصه تولید ملی است.

اميد است اجراي موفق اين همایش بتواند بخشي از مشكلات فرا روي بخش صنعت ، سرمایه گذاران و کار آفرینان را حل كرده و راهکارهای موثری در رفع نیازها و حل مشکلات تولید ملی و رفع تحریم ها ارائه نماید و نتایج حاصل از تحقیقات و یافته‌های علمی و پژوهشی محققان و اساتید صاحب‌نظر ، در اختیار مسئولین کشور قرار گیرد.

 

پس از نشست های متعدد با شورای سیاستگذاری همایش موارد ذیل در برنامه های همایش گنجانده شده که در صورت تغییر در هر یک از موارد ذیل از طریق همین وب سایت اطلاع رسانی خواهد گردید:

1-   برپایی نمایشگاه دستاوردهای تولیدات ملی که به عنوان " ساخت ایران" و نمایشگاه مهم نوآوری و اختراعات با عنوان " ما می توانیم" در برنامه های اجرایی همایش و به مدت 4 روز از تاریخ 6 الی 9 آبانماه 92 گنجانده شده است.

2-      مدت همایش جهت ارائه مقالات در روزهای 8 و 9 آبانماه خواهد بود.

3-      افتتاحیه یکی از مراکز رشد شهرستان های در حین برگزاری همایش

4-      برگزاری 2 کارگاه آموزشی در روز همایش
بازگشت1392/03/11
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني    
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !